Działania samorządu


Koncert kolęd 2015

*** ZOBACZ GALERIĘ ***

We wtorek 22.12.2015 odbył się w naszej szkole koncert kolęd zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Każda z klas pod opieką i nadzorem wychowawcy przygotowywała 1 wylosowaną kolędę, a następnie prezentowała ją na forum szkoły przed jury, gronem pedagogicznymi i koleżankami i kolegami z innych klas. Uczniowie z klas I TH, I TI, I ZSZ, IITH oraz  II TI zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przy akompaniamencie różnych instrumentów. Wszystkie występy oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor
Wojciech Kaczmarek, Pani Wicedyrektor Agnieszka Cicha, Pani Kierownik  Szkolenia Praktycznego Katarzyna Nowicka; Nawrot oraz reprezentanci Samorządu Uczniowskiego Marek Zygmański oraz Zuzanna Bździak. Występy uczniów zwieńczył również występ-niespodzianka -  kolęda "Tryumfy Króla Niebieskiego"  w wykonaniu grona pedagogicznego.

Główna nagroda; voucher do kawiarni; U Kamilka; na słodkości na kwotę 100zł - przypadła jednogłośnie klasie II TH. Jury doceniło nie tylko warstwę muzyczną, ale także pomysł  na wykonanie kolędy; Gdy się Chrystus rodzi; oraz zaangażowanie całej klasy.

Bardzo dziękuję wszystkim występującym klasom za zaangażowanie, a wychowawcom za  aktywne włączenie się w przygotowanie koncertu kolęd.
Do usłyszenia za rok!


Zbiórka Góra Grosza


 Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Góra Grosza pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2014 w szkołach wszystkich typów na terenie całej Polski odbędzie się zbiórka drobnych monet (od 1 gr do 5zł). Zebrane środki zostaną wykorzystane, tak jak w latach poprzednich, na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze. Zachęcamy wszystkie klasy z naszej szkoły do tworzenia własnych puszek i wrzucania do nich drobnych monet, by również wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące.

 Korzyści z uczestnictwa w akcji:

* efekt wychowawczy - uświadomienie uczniom, że oddając choćby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej

* efekt integracyjny - możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci

* efekt prestiżowy - możliwość łączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę  na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Zbierajmy grosz do grosza – to tak niewiele, a może pomóc wielu ludziom.

W ramach akcji Góra Grosza udało się już zebrać 29 189 355,19zł

opiekun samorządu

Monika Hofman


Zakończyliśmy zbiórkę "Jesienne Porządki" Dziękujemy uczniom, którzy zainteresowali się zbiórką i wsparli nasze działania.

 


Dyskoteka andrzejkowa

W czwartek 26.11.2015 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa.  Imprezę przygotowali członkowie samorządu uczniowskiego, a oprawą muzyczną zajął się Krzysztof Woźniak z klasy II TI. Celem wspólnej zabawy była integracja uczniów oraz próba odreagowania stresów związanych ze zbliżającym się wielkimi krokami zakończeniem pierwszego semestru. Dziękuję wszystkim obecnym na dyskotece uczniom za udaną wspólną zabawę, a nauczycielom za opiekę nad młodzieżą.  W imieniu uczniów dziękuję także Radzie Rodziców za sfinansowanie napojów i przekąsek.

opiekun samorządu

Monika Hofman


Apel z okazji DEN. Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pokaz mody nauczycielskiej.

**** ZOBACZ GALERIĘ ***

Dnia 13.10.2015 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez członków Samorządu Uczniowskiego.  Apel był okazją do podziękowań całemu Gronu Pedagogicznemu za ogromny trud włożony w wychowanie i wykształcenie młodzieży naszej szkoły.
Podczas apelu nastąpiło również pasowanie  uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie zostali przyjęci do grona pełnoprawnych uczniów naszej szkoły i złożyli na ręce Pana Dyrektora dyplomy z własnoręcznymi podpisami pod rotą ślubowania.
Z okazji święta nauczycieli Samorząd Uczniowski przygotował także pokaz mody nauczycielskiej.
Na wybiegu pojawił się nauczyciel matematyki, biologii, historii, języka polskiego, w-fu i nauczyciel bibliotekarz.  Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a członkowie Samorządu Szkolnego i uczniowie z klasy II TI, którzy wsparli ich swoim talentem, zebrali burzę  oklasków  od nauczycieli i uczniów.
Uroczysty apel uwieńczyło wręczenie kwiatów przez przedszkolaków z pobliskiego przedszkola Logicus oraz  przedstawicieli samorządu uczniowskiego.
Całą uroczystość uświetnił nasz zespół wokalno-muzyczny pod kierownictwem naszego nauczyciela Pana Grzegorza Musielaka.
Monika Hofman


Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2015

**** ZOBACZ GALERIĘ *****

25.09.2015 roku odbyły się w naszej szkole wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

W wyniku demokratycznych wyborów udało nam się wyłonić ścisły zarząd Samorządu Uczniowskiego.

Oto wyniki głosowania uczniów i skład samorządu w roku szkolnym 2015/2016:

Przewodnicząca:  Paulina Koschińska – II TH

Zastępca: Marek Zygmański – III TI/TH

Skarbnik: Krzysztof Woźniak – II TI

Pozostali członkowie Samorządu Szkolnego:

Marta Łuczak, Dawid Błoch, Karolina Kaptur, Weronika Piechowiak, Julia Kamieniczna, Agnieszka Talarowska, Arletta Brandyk, Błażej Nazarkiewicz

Gratuluję zwycięzcom!!

Opiekun Samorządu

Monika Hofman


Otrzęsiny klas pierwszych 2015

*** ZOBACZ GALERIĘ ***

Od samego rana w środę 23.09.2015 czekała na uczniów klas pierwszych naszej szkoły mała niespodzianka przygotowana przez Samorząd Uczniowski.. W naszym szkolnym parku, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyły się tego dnia otrzęsiny dla klas pierwszych, potocznie zwane "Dniem Kota" lub "Świętem Pierwszaka". Członkowie Samorządu Szkolnego przygotowali dla uczniów najmłodszych klas szkolny tor przeszkód - było picie mleka bez użycia rąk, wydmuchiwanie piłeczki do pingponga z talerza z mąką,
jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, udawanie odgłosów zwierząt, układanie rymowanek o zwierzętach, kalambury oraz bieg farmera, wyścig taczek i biegi z patelnią pełną jajek. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Pierwszoklasiści zdali egzamin celująco i zostali przez swoich starszych kolegów oficjalnie przyjęci do grona uczniów ZS im. J. i W. Zamoyskich. W nagrodę każda klasa otrzymała symboliczny dyplom. W związku z tym, może wspieramy zdrowy tryb życia, zamiast słodyczy czekała na
młodzież niespodzianka w postaci zdrowych i świeżych soków owocowych ufundowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Opiekun Samorządu
Monika Hofman


 

UWAGA !!!!

Samorząd Uczniowski ogłasza

konkurs bożonarodzeniowy

dla wszystkich chętnych uczniów z naszej szkoły z cennymi nagrodami:

•    architektom krajobrazu proponujemy wykonanie nowoczesnego stroika na stół świąteczny,

•    techników informatyków zachęcamy do wykonania pocztówki w formie grafiki 3D,

•    techników hotelarstwa i cukierników nagrodzimy za  najpiękniej ozdobione pierniczki świąteczne do zawieszenia na choince.

Uczniowie klas zawodowych mogą się przyłączyć do każdej z w/w grup.

UWAGA!!!! Na prace czekamy tylko do czwartku 11.12.2014 roku.

Prace prosimy przynosić do Pani M.Hofman

 


ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Naszą dewizą jest pomagać nie tylko ludziom w potrzebie, ale także zwierzętom. Już od środy 15 października 2014 roku rusza zbiórka Samorządu Uczniowskiego dla schroniska dla zwierząt w Przyborówku. Prosimy o przynoszenie karmy z długim terminem przydatności, ryżu i kaszy. Przydadzą się również stare koce, miski, ubrania, wszystkie rzeczy, które są już wam niepotrzebne w Waszych domach,a mogą zapewnić ciepło i spokojny byt i sen samotnym zwierzakom.
Zbiórkę zwieńczymy koncertem naszego szkolnego zespołu muzycznego Rotting Nail, który odbędzie się 31października 2014 o godz. 12.00. Datki zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na zakup karmy.

link do schroniska http://przytuliskauwandy.pl/pl/
link do strony zespołu https://www.facebook.com/pages/Rotting-Nail/872562019430279

z góry dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i  pomoc.
Wszystkie rzeczy prosimy przynosić do Pani Moniki Hofman