BIBLIOTEKA

Z ŻYCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Mimo natłoku zajęć masz czas na dobrą książkę? Znudziły Cię seriale? Przyjdź do nas!!!  Bibliotekarz pomoże Ci w doborze lektury, wskaże najważniejsze źródła informacji. U nas w atmosferze ciszy i spokoju możesz przejrzeć codzienną prasę, ogłoszenia. Świat jest taki ciekawy, jeszcze tyle jest do odkrycia. Nie stać Cię na drogie podróże? Poczytaj o nich w książkach i czasopismach. Chcesz się dowiedzieć czegoś o komputerach? Przyjdź i odkryj bogactwo wiedzy zawarte w książkach. Biblioteka jest dla Ciebie!
Obecnie biblioteka mieści się w budynku szkolnym, gdzie znajduje się wypożyczalnia i czytelnia z wolnym dostępem do półek. Biblioteka zaprasza do korzystania z czytelni internetowej, która oferuje bezpłatny dostęp do Internetu (w celach edukacyjnych i informacyjnych), daje możliwość wydruku wyników własnych poszukiwań oraz umożliwia pracę z edytorem tekstowym. Do dyspozycji uczniów mamy 4 stanowiska komputerowe. Obecnie kończymy proces rekonwersji bazy bibliograficznej biblioteki do programu MOL Optivum. Komputeryzacja biblioteki umożliwi czytelnikom szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji oraz usprawni wypożyczanie zbiorówW zbiorach biblioteki można znaleźć:
  • prozę polską i obcą
  • poezję i dramaty
  • thrillery
  • romanse współczesne i historyczne
  • literaturę science-fiction
  • literaturę faktu
  • eseje, felietony
  • pamiętniki, biografie, autobiografie
Uczniowie odwiedzają bibliotekę nie tylko w celach edukacyjnych. Czytelnik znajdzie tu zarówno literaturę piękną najwyższego lotu, prawdziwe arcydzieła literatury polskiej i światowej, jak i również lekkie powieści służące rozrywce i relaksowi. Młodzież ma do wyboru opowiadania i powieści obyczajowe, przyrodnicze, historyczne, fantastyczno-naukowe, fantasy, przygodowe, kryminały. Dużym powodzeniem cieszą się powieści podejmujące problemy współczesnej młodzieży takie, jak narkomania, alkoholizm. Naukowi zapaleńcy mogą skorzystać z księgozbioru popularnonaukowego. Biblioteka posiada także encyklopedie i leksykony szkolne, słowniki, atlasy, lektury przeznaczone dla młodzieży szkolnej. W miarę możliwości finansowych księgozbiór jest systematycznie uzupełniany i odnawiany poprzez zakup nowości wydawniczych. Uzupełnieniem księgozbioru są wydawnictwa ciągłe. Biblioteka prenumeruje różne tytuły czasopism. W ofercie znaleźć można czasopisma kulturalne, literackie, społeczno-polityczne, informatyczne.  Prasa udostępniana jest zarówno na miejscu w czytelni, jak i wypożyczana do domu. Biblioteka oprócz zbiorów książkowych gromadzi także zbiory specjalne na nośnikach DVD.W ofercie biblioteki każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Bibliotekę możesz odwiedzić w godzinach:
poniedziałek: 8.00 - 13.30
wtorek: 8.00 - 14.30
środa: 8.00 - 15.00
czwartek: 8.00 - 13.30
piątek: 8.00 - 13.30


W bibliotece odbywają się też spotkania pasjonatów fotografii. Po szczegółowe informacje i do obejrzenia zdjęć  zapraszamy do zakładki KOŁA ZAINTERESOWAŃ.