Wycieczka do Wiednia i okolic

Wiedeń - Dolina Wachau
W dniach 12-15.04.2016 roku chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Wiednia i okolic.

Pierwszego dnia podziwialiśmy z okien autobusu krajobrazy polsko-czesko-austriackie. Po długiej podróży, ok. godz. 16.00 dotarliśmy do Wzgórza Kahlenberg, gdzie mieści się polski Kościół Św. Józefa i gdzie można podziwiać piękną panoramę Wiednia. Wieczorem zmęczeni i głodni dotarliśmy do naszego hotelu w miejscowości Unterolberndorf, gdzie czekał na nas posiłek, wieczorny spacer po okolicy, a nawet wieczorna gimnastyka poprowadzona przez Panią Wicedyrektor!

Drugi dzień upłynął nam na zwiedzaniu Wiednia z naszym przewodnikiem Panią Basią, która w interesujący sposób opowiedziała nam historię Wiednia i jego zabytków. Około godziny 17.00 udaliśmy się do do słynnego Parku Rozrywki "Prater", w którym każdy mógł skorzystać z różnych atrakcji. Był diabelski młyn, koło widokowe, roller coaster, zamki strachu, zjeżdżalnie, zakręcone huśtawki, gokarty i wiele innych. Opis wszystkich atrakcji znajdziecie na stronie:
http://www.parkmania.pl/parki/141/atrakcje/Wiener-Prater.html

Trzeciego dnia udaliśmy się do Doliny Wachau wpisanej na listę UNESCO  ze względu na wspaniałe krajobrazy i historyczne budowle. Dalsza trasa wiodła wzdłuż Dunaju między stokami porośniętymi winoroślą i morelowymi sadami. Około 18 ruszyliśmy w dalszą podróż do Polski.

W trakcie wycieczki uczniowie uzupełniali w grupach karty pracy. Musieli odpowiadać na pytania, szukać konkretnych miejsc, robić sobie zdjęcia przy znalezionych pomnikach lub budynkach, przywoływać wspomniane wcześniej nazwiska, daty lub wydarzenia. Najlepiej z zadania wywiązali się chłopcy z klasy II TI, tj. Adam Dudzik, Mateusz Kasprzak, Konrad Krysiak, Mateusz Mikołajczaki Krzysztof Krzysztofik i to oni otrzymali cenne nagrody (m. in. zwolnienie z odpowiedzi lub kartkówki).

Wycieczka należała do bardzo udanych. Dopisała nam nie tylko pogoda, ale także humory!!!
Do zobaczenia za rok w kolejnej europejskiej stolicy.

Paulina Czechowska
Dominika Lont
Monika Hofman