Projekt „Drugie życie”

Projekt „Drugie życie”

We wrześniu tego roku nasza szkoła Zamoyskich przystąpiła do społecznej kampanii „Drugie życie”, która ma na celu promowanie problematyki donacji i transplantacji w Polsce. 27 października grupa naszych uczniów miała okazję wziąć udział w webinarium, podczas którego omówione zostały medyczne, etyczne i prawne aspekty przeszczepienia narządów. W spotkaniu online uczestniczyły także osoby, które są już po transplantacji lub na nią oczekują. Podzielili się swoją historią, swoimi przeżyciami. W najbliższym czasie czeka nas jeszcze konkurs na stworzenie logo dla projektu „Drugie życie” oraz spotkanie z lekarzem transplantologiem i osobami po przeszczepie. Więcej o akcji można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/kampaniaspolecznadrugiezycie

Alicja Dąbrowska