Polsko, kocham i rozumiem!

Polsko, kocham i rozumiem!

11 listopada 1918 r. nastąpiło zakończenie I wojny światowej. Dzień ten został uznany przez Polaków za dzień odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Dnia 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół im. J. W. Zamoyskich w Rokietnicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Cała społeczność szkolna miała symbolicznie biało-czerwone kotyliony. Część artystyczną zaprezentowała klasa ITR. Przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. Polsko, kocham i rozumiem. Wprowadziła ona zgromadzonych w nastrój zadumy i refleksji. Dużo emocji dostarczyło także wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych.

Obchody narodowego Święta Niepodległości przyczyniają się do podtrzymywania w młodych ludziach więzi z ojczyzną, jej kulturą, sztuką i tradycją. Uczestnicząc corocznie  w obchodach tego święta dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce!

                                                                                     Kinga Durzewska