Wizyta w krakowskiej siedzibie CISCO

Wizyta w krakowskiej siedzibie CISCO

13 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do mieszczącej się w Krakowie siedziby firmy Cisco. W wyjeździe brało udział 6 uczniów z klasy 4TI, oraz 3 uczniów z klasy 2TI pod opieką Pana Piotra Janowskiego.

Od samego rana zwarci i gotowi wyruszyliśmy z miejsca, w który nocowaliśmy do siedziby Cisco.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia w profesjonalnej sali konferencyjnej w jednym z budynków firmy. Pani Danuta I wraz ze studentami pracującymi w firmie opowiedziała o zasadach bezpieczeństwa panujących w korporacji. Następnie, po otrzymaniu identyfikatorów, zostaliśmy zapoznani z historią firmy Cisco, a wielu zaskoczyła informacja o „San FranCISCO”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy zespołowej i nowych projektów, którymi zajmują się pracownicy. 

Poznaliśmy system pracy oraz wymogi jakie trzeba spełnić, żeby móc pracować w takiej firmie jak ta. CISCO w Krakowie zatrudnia prawie 1700 osób z 60 krajów.

Odwiedziliśmy i testowaliśmy VoIP, sprzęt do prowadzenia Konferencji Internetowych, SOC, czyli Centrum Bezpieczeństwa Operacyjnego oraz Lab, gdzie pracownicy mają możliwość testowania ustawień sieci komputerowych. 

Załapaliśmy się nawet na test bezpieczeństwa, kiedy musiał być ewakuowany cały budynek. 

Najciekawsze były jednak rozmowy z pracownikami. 

Odpowiedzi na trudne pytania dotyczące bezpieczeństwa jak i naszej przyszłości. Na każdą wątpliwość nie tylko uzyskaliśmy odpowiedzi, ale i cenne rady nawet w czasie pysznego obiadu. 

Mieliśmy okazję zobaczyć urządzenia, dzięki którym cała firma funkcjonuje. Poznaliśmy także kilka miejsc, gdzie zatrudnieni w firmie specjaliści, mogą kreatywnie spędzać czas wolny, rozwijając swoje umiejętności, wprowadzać nowe projekty i spędzać czas po pracy.

Dzień minął bardzo szybko i zanim się obróciliśmy dostaliśmy niebieskie kubki Cisco oraz smyczki, do tego zdjęcia i nowe myśli, które wpłyną znacząco na nasze życie.

Dziękujemy!