Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

Niedziela zachęcała do przebywania na świeżym powietrzu, my jednak od dawna już przygotowywaliśmy się do odbycia wizyty w teatrze. Obejrzeliśmy uwspółcześnioną adaptację „Kordiana” Juliusza Słowackiego, którą wystawiono, by uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Było warto, gdyż sztuka łamała schematy i przyzwyczajenia. Począwszy od tego, że w roli głównego bohatera występowało kilka osób, aż po odniesienia do ważnych momentów z historii Polski - czasów komunizmu.

Okazało się się, że dramat romantycznego wieszcza może mieć wymowę ponadczasową, został odczytany bowiem jako tekst o obecności zła w świecie.

Dla nas – widzów – przeżyciem okazał się także fakt braku bariery między widzami i aktorami, fakt, że ławki publiczności były także przestrzenią gry aktorskiej.

Myślę, że sztuka jest z pewnością godna polecenia, „Kordian” nie jest tu z pewnością nudną lekturą!

Agnieszka Olejniczak-Gros

Copyright © 2020 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.