Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

   21 marca 2018 roku uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w wizycie studyjnej w Poznańskim Parku Naukowo Technologicznym w Poznaniu.

PPNT działa w ramach Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu  jest miejscem gdzie naukowcy, start-upy oraz doświadczone firmy znajdują otoczenie sprzyjające ich rozwojowi. Pierwszy park technologiczny  w Polsce ,to miejsce 80 innowacyjnych firm, ponad 60 laboratoriów badawczych oraz nowoczesnego DataCenter.

Zajęcia warsztatowe zaproponowane  przez trenerów naszym maturzystom miały formę gry symulacyjnej. Przez kreatywne rozwiązanie problemu, miały uświadamiać role grupowe i ich znaczenie przy wspólnym działaniu. Po symulowanej zagładzie świata uczniowie uczestniczyli w działaniach, jakimi były: budowa spichlerza, akweduktu, mostu i wieży obserwacyjnej, po to, by odbudować  świat po katastrofie.

Warsztaty pozwoliły zrozumieć uczniom:

- jak ważne jest budowanie zespołu

- zrozumieć, jak różne typy osobowości wpływają na pracę w grupie

- jak istotna jest poprawna komunikacja, kreatywność i zaangażowanie w szybkim osiąganiu założonych  celów 

Renata Mazurek

 

Copyright © 2020 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.