Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

"Tango" z Mrożkiem

 Powtórka z lektury

Z klasą 4 Tai wyszliśmy na początku marca na małą powtórkę z lektury - obejrzeliśmy wciąż aktualne dzieło Sławomira Mrożka - rzecz o Arturze, Stomilu i Eleonorze, niebabcinej Babci, wujku Eugeniuszu, młodziutkiej Ali i nie wiadomo, skąd przybyłym Edku.

Agnieszka Woźny-Dorozińska

tango1

tango2

Okiem widzów

Poniżej kilka komentarzy uczniów z klasy 4 Tai.

"W dniu 4 marca byliśmy w Teatrze Apollo w Poznaniu na spektaklu pt. Tango Mrożka. Przedstawienie było w 100% oparte na książce. Po spektaklu jeden z bohaterów powiedział nam, że właśnie wykonali 500 przedstawienie."

Natalia Morawska

"Spektakl pt. Tango na podstawie dramatu Sławomira Mrożka to sztuka łatwa, lekka i przyjemna w odbiorze, niesie ze sobą przesłanie, które skłania do namysłu. Wizja rodziny o odwróconych rolach. Młody chłopiec walczący ze starszymi, zbyt liberalnymi pokoleniami swojej familii, próbuje ustalić nowy porządek. S. Mrożek znakomity satyryk przedstawia obraz społeczeństwa zbuntowanego i wyzwolonego spod wszelkich konwenansów, szukającego dalszego sensu życia.

Weromika Szymańska

Inscenizacja Tanga była bardzo ładna - wszystko się udało, w owym dniu - 4.03. 2019 - odbyła się 500-setna odsłona tej sztuki. Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w bohaterów, którzy pogubili się w "wolności", w ich głowach panuje nieład i rozprężenie."

Małgorzata Lehmann

Spektakl pod tytułem Tango autorstwa S. Mrożka przedstawiał odwróconą hierarchię rodziny, gdzie dzieci były u szczytu, a dorośli musieli się podporządkować. Bohaterami sztuki byli: Artur - walczący o świat z zasadami, Eleonora oraz Stomil - rodzice Artura, ludzie wolni, bez zasad, Ala - narzeczona Artura, Edek - kochanek Eleonory, stały bywalec w domu Stomilów, Eugenia - babcia Artura i Eugeniusz - wuj Artura oraz brat Eugenii.

Natalia Włodarczak

W pierwszy poniedziałek marca wyszliśmy z klasą do Teatru Apollo na spektakl pt. Tango Sławomira Mrożka. Występ był wyjątkowy. Spektakl przedstawił nam odwrócony schemat rodziny i rewolucje wewnątrz niej. Po obejrzeniu sztuki poszliśmy do kafejki porozmawiać o grze aktorów, zamysłach reżysera i naszych wrażeniach.

Maciej Piechaczyk

Copyright © 2021 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.