Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

W minioną niedzielę 9 grudnia 2018 podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego młodzież z czterech klas naszego technikum (z 1 Tai, 2 Tao, 2 Ti, 3 Tao) przedstawiła dla przybyłych gości historię narodzenia Jezusa. Maryja wraz z Józefem szukali w realiach Polski miejsca na czas Rozwiązania. Wędrowali przez las, patrzyli na polskie góry, gubili się, by w końcu znaleźć na pustkowiu pensjonat pełen ciepła.

 jaselka 201814

W scenariuszu nie zabrakło diabłów Belzebuba i Boruty pod wodzą Lucyfera ani pasterzy, ani dzieci czy harcerki i dziennikarza. Był też Archanioł Gabriel. Wprost z lotniska przybyli trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar prowadzeni przez misjonarkę.

jaselka 201815

Zaangażowanych było 20 uczniów - wszyscy przejęci swoją rolą, wyśmienicie przebrani.

  jaselka 201812

Kolędy i pastorałki!

 

Tuż przed Jasełkami wybrzmiały w sali kolędy w różnych językach: po polsku, po niemiecku, hiszpańsku. Rozśpiewanym dziewczynom z klasy 1 akompaniowała na gitarze niezastąpiona Natalia.

 

Na koniec dnia usłyszeliśmy chór z Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, który przybył do naszej szkoły pod wodzą ks. Krzysztofa, by dać profesjonalny koncert kolęd i pastorałek.

 jaselka 201813

Agnieszka Woźny-Dorozińska

Katarzyna Radziłowska

 

Agnieszka Woźny-Dorozińska

Copyright © 2020 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.