Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

Zajęcia pozalekcyjne ‘Klub Miłośników Roślin Cebulowych i Bulwiastych’ organizowane są z myślą o uczniach Technikum w Poznaniu w zawodzie technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu, szczególnie zainteresowanych tematyką tej grupy roślin jako pogłębianie zagadnień zawodowych, ale też dla uczniów szukających jednocześnie możliwości rozwijania umiejętności artystycznych – plastycznych.

Podstawowym celem zajęć jest zdobycie wiedzy i umiejętności podnoszących kwalifikacje zawodowe uczniów, a tym samym zwiększenie ich szans na współczesnym rynku pracy.

CELE:

  • rozwijanie talentów młodzieży uzdolnionej oraz szczególnie zainteresowanej tematyką zajęć, poprzez wykorzystywanie roślin w różnych aspektach wykraczających poza ich codzienne doświadczenia,

  • rozwijania umiejętności wyrażania swoich myśli i uczuć w formie prac plastycznych i kompozycjach roślinnych,

  • kształtowanie postawy estetycznej,

  • rozwijanie percepcji i ekspresji twórczej, aktywności intelektualnej, zdolności manualnych,

  • kształcenie umiejętności posługiwania się środkami technicznymi i plastycznymi stosowanymi w tworzeniu prac plastycznych i kompozycji roślinnych.

 

Zajęcia odbywają się we wtorki / czwartki co dwa tygodnie po 1,5 godziny.

 

Opiekunem Klubu jest mgr inż. Magdalena Fengler

 

Copyright © 2021 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.