Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

W kameralnym gronie wybraliśmy się pod koniec kwietnia do Teatru Nowego w Poznaniu na spotkanie z prof. Piotrem Śliwińskim - sławą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - rewelacyjnym wyładowcą i znawcą literatury.

 Oprócz nas, na tzw. Czytnik, przybyła spora ilość osób, którym formuła spotkania z literaturą i jej twórcami nie była obca.

Prowadzący oraz gość wieczoru autor antologii pt. "Wolny wybór" (najnowsze dzieło prof.) zaciekawili publiczność energicznymi wypowiedziami.

czytnik1

Do pomocy mieli czterech aktorów Teatru Nowego, których zadaniem było czytanie w charakterystyczny sposób wskazanych wierszy z antologii. Sposób czytania wybierała publiczność poprzez losowanie.

 Okazało się, że nie każdy wiersz da się przeczytać w inny sposób niż poważnie - niektóre dzieła broniły się same. Nawet profesjonalistom ciężko było wyjść poza konwencję.

 Miłośnicy poezji bawili się dobrze i... długo. Po spotkaniu był czas na indywidualne romowy z artystami i profesorem. Gdy wyszliśmy z teatru, okazało się, że jest już noc.

czytnik2

  Natalia Jankowiak, Kacper Paluch, Mateusz Woźny-Doroziński

 

Copyright © 2020 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.