Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

 Pamięć o tych, co odeszli...

Listopad to miesiąc, w którym mamy czas na pamięć o zmarłych, odwiedzamy cmentarze, pochylamy się nad swoją marnością i przemijaniem. Zauważamy kruchość i delikatność w drugim człowieku.

 

 Projekt trzech

Dnia 22 listopada, w miniony czwartek, w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich - oddział w Poznaniu przy u. Rubież 20 odbył się 45-minutowy spektakl. pt. "Listopadowe zamyślenie". Pieczę nad tym projektem trzymały: p. Agnieszka Olejniczak-Gros wraz z p. Agnieszką Woźny-Dorozińską i p. Katarzyną Radziłowską.

 Wczesnym rankiem...

Już z samego rana do szkoły przyszli występujący oraz dołączyli do nich uczniowie z oddziału w Rokietnicy, którzy w komfortowych warunkach - busem szkolnym - przyjechali na Rubież.

Humory dopisywały, tym bardziej, że podczas przygotowania sali nr 3, pojawił się pomysł, by kącik kulinarny umieścić tam, gdzie młodzież miała występować.

 Jesienny nastrój pełen zadumy

Przy wspólnym poczęstunku i przygotowywaniu sali nawiązywały się nowe znajomości. Z każdą chwilą sala ubierana w jesienne szaty wywoływała dreszczyk emocji i oczekiwania, cóż za chwilę będzie... Wszystkie elementy wystroju, m. in. liście, gałęzie, bukiety, stroiki jaśniały od świateł i świec. Znaleźliśmy się w innym miejscu - na łonie tajemniczej, jesiennej natury.

 Próba generalna

Najpierw odbyła się próba generalna - w której nie zabrakło mieszanych emocji - spowodowanych oczekiwaniem na wszystkich występujących, a o godzinie 11.05 rozpoczęło się przedstawienie dla pierwszej grupy uczniów.

 Przepiękny występ

Aktorzy przepięknie recytowali, śpiewali, a także grali na instrumentach muzycznych, m. in. Oliwia Marciniak z oddziału w Rokietnicy. Wysłuchaliśmy kilku nastrojowych wierszy. Wydźwięk usłyszanych utworów potęgował wystrój sali pełnej świec, wianków, liści i owoców.

 

Uczta bogów, czyli małe co nieco...

Przedstawienie dla drugiej części szkoły odbyło się o godzinie 12.00. Po zakończeniu występów - każdy z aktorów - ruszył na poczęstunek. Nie zabrakło ciasta ani napojów. Zasłużyli na to!

 

Powrót do Rokietnicy

Po wspólnym biesiadowaniu dwóch szkół - grupa z Rokietnicy na hasło p. Olejniczak - Gros podniosła się i przeszła do samochodu, by odjechać do głównej siedziby.

Wszyscy występujący spisali się na medal.

 <<GALERIA>>

 https://www.youtube.com/watch?v=fKO734XfATI

 

 

Mateusz Woźny-Doroziński

 

 

Copyright © 2021 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.