Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 12.04.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty o tematyce:  "Urbanistyka miasta". Prowadzącym  warsztaty była Sylwia Mikołajczak, urbanista z wieloletnim doświadczeniem międzynarodowym, z biura architektonicznego RDH Architekci Urbaniści w Poznaniu.

Pełnomocnik Dziekana ds. kierunku Urban Management w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

 

 

Collegium Da Vinci – uczelnia wyższa z Poznania we współpracy z holenderskimi urbanistami zainicjowała działania adresowane do młodzieży licealnej. W ramach cyklu spotkań, prezentacji, warsztatów poświęconych budowaniu świadomości miasta. Rozwój miast oznacza rosnące zapotrzebowanie na utalentowanych i twórczo myślących ludzi, rozumiejących istotę ich funkcjonowania oraz wyzwania przyszłości. Urbanizacja to nie tylko budynki, infrastruktura, technologie. To przede wszystkim ludzie i ich aktywność wpisana w codzienne funkcjonowanie miast. Poznanie i rozumienie różnic, kontrastów czy podobieństw, które tworzą tożsamość miast, ich różnorodność oraz formują przestrzeń do życia, buduje fundament dobrego zarządzania i planowania ich przyszłości.

Pierwsze spotkanie poświęcone było przyszłości miasta w  konspekcie globalnym, europejskim, polskim oraz poznaniu i zrozumieniu istoty miasta.

Z niecierpliwieniem oczekujemy kolejnych prelekcji.

Copyright © 2020 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.