SZKOLNE KOŁO CARITAS

W okresie przedświątecznym Szkolne Koło Caritas podjęło jeszcze dwie inicjatywy.

Rozprowadzaliśmy świece Caritas i opłatki na naszym szkolnym Kiermaszu.

http://wigilijnedzielo.caritas.pl/  

Przekazaliśmy świąteczną paczkę z trwałą żywnością i chemią

starszemu małżeństwu w potrzebie z Soboty.

Wszystkim życzymy, aby Narodzenie Bożego Syna dawało nową nadzieję

na dobro i pokój, którymi potrafimy się dzielić z innymi.

Szkolne Koło Caritas

Dziękuję

Szkolne Koło Caritas

„Nigdy nie jest tak, żeby cokolwiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością” – św. Jan Paweł II

Człowiek w dzisiejszym świecie coraz częściej zapomina o tym i myśli tylko o sobie, co jest przykrym zjawiskiem. Lada moment święta Bożego Narodzenia to szczególnie cudowny czas, w którym nikt nie powinien się smucić, ani też pozostawać sam. To doskonała okazja, aby pomyśleć o drugim człowieku i zatroszczyć się nie tylko o swoje dobra materialne, ale podarować coś drugiej osobie prosto z serca. Czasami wystarczy drobiazg: ciepły posiłek, jakiś ciepły sweter na mroźne dni lub myśląc o tych najmłodszych jakaś słodycz, która sprawi, że na ich twarzach pojawi się uśmiech.

Szkoła jest idealnym miejscem na to, aby otworzyć swój umysł i serce na drugiego człowieka. Właśnie tam kształtuje się charakter i nasza postawa. Chcemy wspólnie brać czynny udział w akcjach, które mają na celu pomoc innym. Co prawda całego świata od razu nie zbawimy, ale od czegoś trzeba zacząć ;)

Uczniowie naszej szkoły pod opieką ks. Łukasza Majchrzaka zakasali rękawy i już oficjalnie podjęli działalność charytatywną. W miniony wtorek 27.11.2018 r. w sposób uroczysty ks. Łukasz Łukasik – z-ca dyrektora Caritas na ręce Wojciecha Kaczmarka – dyrektora szkoły wręczył akt powołujący Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy do którego należy 23- członków. Wszyscy zdeklarowani kandydaci otrzymali legitymacje potwierdzające przynależność.

Marta Łuczak

Uczennica kl. IV TH