DZIEŃ Ogrodnika i ARCHITEKTA KRAJOBRAZU

Dnia 9.10.18 r. klasa II, III i IV technikum architektury krajobrazu miała przyjemność gościć na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu z okazji Dnia Ogrodnika i Architekta Krajobrazu. Wydział architektury krajobrazu, jak co roku przygotował dzień pełen wrażeń. Po bardzo miłym powitaniu, przeprowadzono szereg interesujących wykładów tematycznych z biologii roślin, gleboznawstwa, entomologii, kształtowania krajobrazu. Nie zabrakło warsztatów, na których uczniowie naszej szkoły mieli okazję badać owady pod mikroskopem, lepić kule torfowe z nasionami trawy czy obserwować podłoża torfowe pod uprawę roślin. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez pracowników naukowych wydziału architektury krajobrazu w salach wykładowych i warsztatach.  Dało nam to namiastkę życia studenckiego. Jedną z atrakcji dnia była wspaniała zupa dyniowa, ugotowana z dyni pochodzących z uprawy uczelnianej. Na wielbicieli owoców czekały pyszne jabłka oraz ekologiczny sok jabłkowy. Na zakończenie miłego dnia, mieliśmy okazję podziwiać kolekcję roślin ozdobnych, uprawianych w ogrodzie przy uczelni. Nasyceni zapachem jesiennych kwiatów i smakiem dyniowej zupy wróciliśmy do naszej szkoły.

Paulina Zakolska -Dębska

Marlena Solarz-Nowak