AKCJA POBORU KRWI

 Mając na uwadze to, iż krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją, nasza szkoła po raz drugi zorganizowała pobór krwi na terenie Rokietnicy. 17.09 uczniowie naszej szkoły oraz społeczność lokalna miała możliwość oddać krew. Tydzień wcześniej w Zespole Szkół Zamoyskich gościliśmy przedstawiciela Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Poznaniu, który opowiadał młodzieży o tym jak ważne jest dzielenie się krwią i dlaczego stale tyle jej potrzebujemy.

 Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi - taką osobą na pewno jesteś Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

Wszystkim osobą, które wsparły bank krwi serdecznie dziękujemy.      

                                                                                                                          Anita Durowicz