NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"

W sobotę 8 września 2018 podczas Narodowego Czytania "Przedwiośnia" połączone siły młodzieży z Technikum w Poznaniu oraz z Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy zagarnęły scenę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Uczniowie, wczuwając się w role, z dużą dozą ekscytacji przeczytali wybrane fragmenty dzieła  Stefana Żeromskiego.

Każdy z występujących, zanim wyszedł na scenę, przechodził chwilę tremy. Na szczęście obawy znikały przed samym występem. W obliczu kamer telewizyjnych i fleszy fotoreporterów trudno o spokój, gdy za chwilę trzeba wyjść na środek.

Wielkie brawa dla czytających za odwagę i przygotowanie tekstu! Podziw dla słuchaczy za chęć przybycia i kibicowania koleżankom i kolegom!

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu wysłała piękne podziękowania oraz zaprasza nas znów za rok!

Zobacz informację na facebook: https://www.facebook.com/pg/Biblioteka.Raczynskich/photos/?tab=album&album_id=2076439932386987

"Szanowni Państwo, raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wspólne Narodowe Czytanie!  Dzięki  Państwa zaangażowaniu, frazy Żeromskiego wybrzmiały w sposób pełny i  wszyscy przypomnieliśmy sobie jaką moc ma „Przedwiośnie”. Dziękujemy za fantastyczne przygotowanie do czytania oraz bezproblemową współpracę przy organizacji naszego wydarzenia."

                                                                                                          Agnieszka Woźny-Dorozińska