XXV Jubileuszowy Zlot Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"

Od 25-27.05.2018r. pod patronatem MEN odbywał się w Przeworsku i Zarzeczu na Podkarpaciu, XXV Jubileuszowy Zlot Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" - organizowanego przez Zarząd Główny PTTK. Uczestniczyła w nim Oliwia Marciniak z klasy II TI, która uzyskała na etapie krajowym drugą lokatę na poziomie szkół ponadgimnazjalnych w kategorii prac multimedialnych. Praca Oliwii - film "Ojcowizna. Bezcenne historie pisane piórem życia" zawiera przekaz doświadczeń mieszkańców Rokietnicy od czasów przedwojennych przez okres terroru okupacji niemieckiej aż po represje stalinizmu w powojennej Polsce.

Komisja konkursowa wyróżniła Oliwię dodatkowo Nagrodą im. tragicznie zmarłego młodego krajoznawcy Łukasza Wojeckiego .

Odrębnie podczas Zlotu odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny "Na najlepszy produkt turystyczny w regionie", podczas którego Oliwia  promowała naszą "Małą Ojczyznę" jaką jest gmina Rokietnica. Przedstawienie walorów historycznych Rokietnicy i okolic oraz informacji o zasobach przyrodniczych i dniu dzisiejszym gminy przyniosło Oliwii III miejsce.

Podczas Zlotu laureaci uczestniczyli w Programie Krajoznawczym, który był częścią nagrody. Między innymi zwiedzaliśmy Muzeum im. Rodziny Ulmów poświęcone Polakom ratującym Żydów podczas II wojny światowej.

Serdecznie gratulujemy Oliwii sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

Dorota Filipak