Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto2 foto3 foto4 foto5

Dnia 11 marca o godzinie 10.45 rozpoczęliśmy kwalifikacje VI edycji Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich na Wydziale Nauk Politycznych  i  Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Drużyna w składzie :  Julia Filipiak II TAK, Alex Strosin II TOR, Arek Bardoń IV TI, Grzegorz Kowalczyk IV TI reprezentowali naszą szkołę.

 

Tematy w których młodzież debatowała :

 

 

Tezy 11.03.2018  MPDO 2018

 1.W interesie Stanów Zjednoczonych Ameryki jest usunięcie D. Trumpa z urzędu prezydenta.

2.Po zakończonych negocjacjach z UE, Wielka Brytania powinna przeprowadzić drugie referendum w sprawie Brexitu.
3.W Polsce powinno się ustanowić równy wiek emerytalny dla obu płci.
4. Artystom XXI wieku o wiele trudniej wejść do kanonu światowego.
5.W Polsce w sprawach kryminalnych o zbrodnie powinna być wprowadzona ława przysięgłych.
6.Powinien obowiązywać zakaz wnoszenia telefonów komórkowych do sal szkolnych.

 

W turnieju wzięło udział 80 drużyn z 16 województw, w tym zespoły reprezentujące kilkanaście szkół z pierwszej setki rankingu Perspektyw. Eliminacje trwały 3 dni od 09 do 11 marca 2018 roku.

 

 

Entuzjaści debat z całej Polski, w tym także i My uczniowie Technikum w Poznaniu z ulicy Rubież 20,  mieliśmy możliwość uczestniczyć w potyczkach na argumenty. Trzeba przyznać, że dzięki wsparciu uniwersytetów, szkół, firm i innych instytucji spełniają się marzenia o prawdziwym społeczeństwie obywatelskim na miarę dojrzałych demokracji partycypacyjnych.   Kończąc  bardzo chciałbym podziękować drużynie za determinację, wolę walki oraz charakter jakim się wykazała podczas walki. Pomimo nie uzyskania dostatecznej liczby punktów, która promowałaby naszą szkołę do  uczestwictwa w kwietniowych Finałach, mogę stanowczo powiedzieć, że i tak jestem dumny i pełen podziwu dla Naszych uczniów, którzy starali się i  próbowali na miarę swoich możliwości stanąć do walki z ututułowanymi szkołami chociażby z Katowic i Krakowa.

 

Dziękuje Wam z całego serca za ducha i ambicje!

 Przemysław Popko

Ważne daty

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2019 Technikum w Poznaniu ul.Rubież 20 Poznań Rights Reserved.